Twitter

Stručnost, jednoduchost a rychlost, to je Twitter. Se svým komentářem, postřehem nebo myšlenkou se musíš vejít do 140 znaků. Takový tweet pak může obletět svět, k jeho sdílení stačí jedno kliknutí a kdokoliv jej může poslat dál.

Twitter je o snadném sdílení kterýchkoliv tweetů kýmkoliv, a tak nenabízí moc možností, jak upravit soukromí tweetů. Předpokládá se, že vše, co je na Twitteru, je veřejné.

Tomu, kdo by chtěl přeci jen své příspěvky sdílet jen s omezenou skupinou lidí, Twitter nabízí pouze volbu všechno, nebo nic. Buď jsou všechny tvé tweety dostupné komukoliv, nebo jsou dostupné jen tomu, komu jsi předem povolil(a) tě sledovat. Tuto volbu si můžeš zapnout v nastavení Soukromí a bezpečnost, dále Cílová skupina a označování, zaškrtnutím možnosti „Chránit moje tweety“.

Tato volba znamená nejen, že tvé tweety nebudou veřejně vyhledatelné, ale také, že ani nikdo z tvých sledujících nemůže tvé tweety dál retweetnout. Platí zde ale o to víc, že cokoliv, co se už jednou na internetu objeví, si může svou cestu mimo zamýšlené publikum snadno najít třeba jednoduchým uložením snímku obrazovky. Pokud tedy sdílíš něco jen pro omezené publikum, rozmysli si dobře, koho mezi své sledující pustíš.

Podívej se jak zabezpečit svá data na Facebook, Ulož.to, YouTube, rajce.net, Instagram